Alberto Giacometti

60984. Kráčející muž

popis: Bronz, celková výška 85 cm. Signováno Giacometti.

Pozn.: Novodobý odlitek.

 

o autorovi: 1901-1966
Švýcarský sochař.
Jeho hlavním námětem byla lidská postava. Proslavily ho především existenciálně naléhavé protáhlé figury vznikající po druhé světové válce, neméně závažná jsou však i jeho díla z meziválečného období, kdy patřil k jádru pařížské avantgardy. Nedávná retrospektivní výstava vůbec poprvé v českém prostředí představila dílo jednoho z nejvýznamnějších umělců 20. století, sochaře a malíře Alberta Giacomettiho. Nejnavštěvovanější výstavu roku připravila Národní galerie ve spolupráci s nadací Fondation Giacometti sídlící v Paříži, která spravuje pozůstalost Annette a Alberta Giacomettiho. Výběr exponátů z jejích sbírek byl představen ve Veletržním paláci a zahrnoval přes sto plastik, malby a kresby ze všech Giacomettiho tvůrčích období od dvacátých do šedesátých let.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v zahraničních aukcích:
2 900 000 000 Kč.

 

dražba ukončena: 01.07.2021 20:44:36

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 25 000 Kč

 

zpět na aukční výsledky

Seznam příhozů

ČástkaPřihozenoPřihodil
25 000 Kč 01.07.2021 20:39:36 8890
24 000 Kč 01.07.2021 20:39:19 1331
23 000 Kč 01.07.2021 20:37:15 8890
22 000 Kč 01.07.2021 20:13:22 1331
21 000 Kč limit (01.07.2021 20:13:02) 3743
21 000 Kč 01.07.2021 20:13:03 1331
20 000 Kč limit (01.07.2021 20:12:10) 3743
19 000 Kč 01.07.2021 20:11:02 1331
18 000 Kč limit (01.07.2021 20:10:32) 3743
17 000 Kč 01.07.2021 20:10:33 1331
16 000 Kč limit (01.07.2021 19:56:09) 3743
15 000 Kč 01.07.2021 14:03:15 1331
14 000 Kč limit (01.07.2021 14:00:43) 604
13 000 Kč 01.07.2021 14:00:44 1331
12 000 Kč limit (29.06.2021 21:27:02) 604
11 000 Kč 29.06.2021 21:27:03 5290
10 000 Kč limit (29.06.2021 21:26:50) 604
9 500 Kč 29.06.2021 21:26:51 5290
9 000 Kč limit (26.06.2021 11:56:49) 604
8 500 Kč 26.06.2021 11:56:50 2249
8 000 Kč limit (22.06.2021 17:41:47) 604
7 500 Kč 22.06.2021 17:41:48 2734
7 000 Kč limit (16.06.2021 14:14:15) 604
6 500 Kč 16.06.2021 14:14:16 3179
6 000 Kč limit (13.06.2021 22:45:47) 604
5 500 Kč limit (13.06.2021 22:45:46) 920
4 400 Kč limit (06.06.2021 19:58:01) 604
4 300 Kč 06.06.2021 14:26:07 3759
4 200 Kč 04.06.2021 21:34:03 3179
4 100 Kč 04.06.2021 9:43:33 3759
4 000 Kč 03.06.2021 20:08:32 981
3 900 Kč 02.06.2021 11:20:32 3759
3 800 Kč 01.06.2021 12:50:09 8740
3 700 Kč 31.05.2021 14:17:42 5290
3 600 Kč 30.05.2021 22:15:13 604
3 500 Kč 30.05.2021 21:43:31 3759
3 400 Kč 30.05.2021 20:48:38 7005
3 300 Kč 30.05.2021 20:12:13 5807
3 200 Kč limit (30.05.2021 20:12:04) 7005
3 200 Kč 30.05.2021 20:12:05 5807
3 100 Kč limit (30.05.2021 20:11:56) 7005
3 000 Kč 30.05.2021 20:11:57 5807
2 900 Kč limit (30.05.2021 11:09:21) 7005
2 800 Kč 30.05.2021 11:09:22 3743
2 700 Kč limit (29.05.2021 12:38:55) 7005
2 600 Kč limit (29.05.2021 12:38:54) 4104
2 300 Kč limit (29.05.2021 12:38:42) 4104
2 200 Kč 29.05.2021 12:38:43 7005
2 100 Kč limit (28.05.2021 22:00:12) 4104
2 000 Kč 28.05.2021 22:00:13 3113
1 900 Kč limit (28.05.2021 21:59:56) 4104
1 800 Kč 28.05.2021 21:59:57 3113
1 700 Kč limit (28.05.2021 18:02:49) 4104
1 600 Kč 28.05.2021 17:24:28 7005
1 500 Kč 28.05.2021 16:48:06 4104