Václav Jansa - Alpský dům

Akvarel, 30x20 cm, signováno vpravo dole V. Jansa, rám, pasparta, zaskleno.

o autorovi: 1859 - 1913
Narodil se v Německých Zlatníkách. Studoval AVU v Praze a ve Vídni. Věnoval se hlavně krajinomalbě a při velké přestavbě Prahy na konci 19. stol. zachytil mnoho dnes již neexistujících pohledů na Prahu, zvláště Židovské město. Podílel se na tvorbě Maroldova panoramatického obrazu Bitva u Lipan.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

10457. Alpský dům
Dražba ukončena:31.05.2017 18:52:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 400 Kč