Stanislav Feikl - Děti u chalupy

Olej na kartonu, 70x100 cm, signováno vlevo dole Feikl, rám.

1883, Dolní Sytová u Semil - 1933, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1919-1921). Poté studia na AVU (prof. Nechleba). Studijně cestoval po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a také Itálii. Mimo Prahu se zdržoval v rodném Podkrkonoší a jihočeském Doudlebsku. Maloval krajiny především ze Staré Prahy. Tvoří ale také ženské akty a podobizny, kterým se učí u prof. Nechleby. Vystavoval u nás ale i v zahraničí (Londýn, Oslo, Bergen).

Pozn.: Malba poškozena.

6786. Děti u chalupy
Dražba ukončena:01.12.2016 22:34:42
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:5 500 Kč