Stanislav Feikl

6786. Děti u chalupy

popis: Olej na kartonu, 70x100 cm, signováno vlevo dole Feikl, rám.

1883, Dolní Sytová u Semil - 1933, Praha
Žák UMPRUM v Praze (1919-1921). Poté studia na AVU (prof. Nechleba). Studijně cestoval po Rusku, Bosně, Hercegovině, Turecku, Dalmácii a také Itálii. Mimo Prahu se zdržoval v rodném Podkrkonoší a jihočeském Doudlebsku. Maloval krajiny především ze Staré Prahy. Tvoří ale také ženské akty a podobizny, kterým se učí u prof. Nechleby. Vystavoval u nás ale i v zahraničí (Londýn, Oslo, Bergen).

Pozn.: Malba poškozena.

dražba ukončena: 1. 12. 2016 22:34:42

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 5 500 Kč