Pavel Gromnickij

6833. Před vesnicí

popis: Olej na překližce, 50x60 cm, signováno vpravo dole P. Gromnický 1939, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1889 Jekatěrinoslav (Ukrajina) -1977 Praha
studoval na Akademii výtvarných umění v Petrohradě u Valentina Serova a Ilji Repina, během 1. světové války přesídlil do Prahy, kde se stal žákem a asistentem Ferdinanda Engelmüllera, v letech 1922 až 1925 studoval v Paříži u Henryho Matisse. Většinu života strávil v Československu, tvořil především krajiny, ale také portréty a zátiší, samostatně vystavoval v Paříži, Vídni, Praze, Svidníku.

zbývá: 2 dnů, 18 hodin

konec dražby: 25. 1. 2017 18:10:00

vyvolávací cena: 800 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 200 Kč