Otakar Štáfl - Medvědi

Olej na kratonu, 110x145 cm, signováno vpravo dole Štáfl, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1884, Havlíčkův Brod - 1945, Praha
Student krajinářské školy Ferdinanda Engelmüllera. Poté žák UMPRUM v Praze. Mnoho svých grafik věnoval pragensiím. Rád tvořil technikou barevného dřevorytu a věnoval se také tvorbě ilustrací a plakátů. Ve své krajinářské malbě využíval zejména akvarel a zaměřoval se na Českomoravskou vrchovinu, Tatry a vytvořil i několik partií ze starého Hlinska.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč.

8036. Medvědi
Dražba ukončena:22.02.2017 18:35:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč