Olej na plátně, 50x59 cm, signováno vlevo dole, rám.
1869, Berlín - 1956, Vídeň
Student berlínské výtvarné akademie. Zahraniční cesty po Balkáně, Turecku, Itálii a mnoha dalších evropských zemích. Jeho hlavními motivy byly krajiny, malby měst a pohádková tématika, zejména trpaslíci.
Pozn.: Plátno zvlněné, podlepeno vzadu ze stran silným plátnem, rám místy poškozen.