Marta Rožánková - Drábková - Vesnička

Olej na kartonu, 35x45 cm, signováno vpravo dole M. Rožánková - Drábková, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1882 - ?
Malířka. Studovala na UMPRUM v Praze a soukromě v krajinářské škole A. Kalvody. Věnovala se malbě krajin, květin a zátiší. Žila v Olomouci a opakovaně se vracela na Slovensko, kde vytvořila cyklus Orava. Vystavovala převážně na Moravě, od r. 1932 se zúčastňovala Podzimních salonů v Paříži. Její práce jsou zastoupeny v GVU v Ostravě, MU v Olomouci a GVU v Hradci Králové.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 Kč.

6861. Vesnička
Dražba ukončena:25.01.2017 18:38:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 200 Kč