Ludvík Vacátko

6828. Dva koně v brodu

popis: Olej na kartonu, 65x70 cm, signováno vpravo dole Vacátko, rám.

o autorovi: 1873, Simmering
Žák AVU (1895-1901; prof. Brožík a Hynais). Roku 1897 spolupracoval s Luďkem Maroldem na panoramatě Bitva u Lipan. Vacátko měl velkou zílibu v malbě bitevních výjevů a koní. Roku 1900 vyráží za studii do Paříže, odkud poté odchází do Mnichova, kde se učí u malíře zvířat prof. Zügela a Hertericha. Kromě malby se zabývá také figurální plastikou a tvoří postavy jezdců. Vytvořil také řadu portrétů (prezident Masaryk na koni,...). Studijně vycestoval také do Rakouska, Itálie, Polska, Ruska, Jugoslavie a Německa. Díky svědomitému studiu anatomie lidí a zvířat měla jeho díla vždy téměř dokonalé provedení. Četné výstavy u nás i v zahraničí (Vídeň, Řím, Florencie, Barcelona,...).

dražba ukončena: 25. 1. 2017 18:05:00

vyvolávací cena: 3 500 Kč

vydraženo za: 19 000 Kč