Olej na kartonu, 40x39 cm, signováno vpravo dole Lhotková, rám. 1912, Malinec Soukromá studia u R. Vejrycha. Poté se učila na AVU (1931-1937; prof. Obrovský). Malířka především portrétů a zátiší.