Ladislav Vlodek - Helfštýn

Litografie, 41x55 cm, signováno vpravo dole L. Vlodek, paspartováno, zaskleno.

Pozn.: Pasparta poškozena.

o autorovi: 1907 – 1996
Malíř, grafik, sochař. V době pobytu svých rodičů v USA studoval malbu u E. Tuckové, později figurální kreslení a malbu na Chicago Academy of Fine Arts, po návratu do Čech v r. 1922 studoval sochařství u Mařatky a figurální malbu u Štípla na UMPRUM v Praze. Věnoval se figurální tvorbě a portrétu v pískovci, mramoru a bronzu, v malířství podobiznám, krajinomalbě a zátiší. Zabýval se též kresbou a ilustrací v časopisech. Ve volné grafice nejčastěji pracoval s dřevorytem a linorytem. Mnohokrát zachytil město Hranice a motivy z blízkého okolí. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Městského muzea v Hranicích, MU v Olomouci, GVU v Ostravě, MG v Brně a jinde.

7633. Helfštýn
Dražba ukončena:15.02.2017 21:51:00
Vyvolávací cena:200 Kč
vydraženo za:300 Kč

300 Kč 15.02.2017 20:58:56 1795
200 Kč 11.02.2017 23:55:05 2422