Karol Plicka - Pištany

Fotografie, 28x18 cm, signováno na rubu autorským razítkem Karol Plicka.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1894 – 1987
Fotograf, hudební vědec, folklorista, etnograf, scénárista, kameraman. Studoval na učitelském ústavu v Hradci králové, houslovou hru u prof. Mařáka v Praze, mimořádně studoval hudební vědy a dějiny výtvarného umění na FF UKo v Bratislavě a houslovou hru v Berlíně. Věnoval se hudbě, mj. patřil také k zakladatelům pěveckého sboru České filharmonie, byl asistentem prof. Talicha. Pro Matici slovenskou dokumentoval lidovou kulturu a sbíral lidové písně. Sběratelské dílo doplnil fotografiemi a filmy, které tvořily protipól jeho tvorby. Hlavním jeho zájmem byl člověk jako nositel lidových tradic. Podílel se na založení Filmové fakulty AMU, kde se stal profesorem, později děkanem. Vytvořil mimořádně rozsáhlé dílo, jak fotografické, tak etnografické.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč.

7626. Pištany
Dražba ukončena:15.02.2017 22:11:44
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 700 Kč