Keramika, výška: 59 cm, signováno K. Pokorný.
Pozn.: Mírně poškozeno. Studie k pomníku Boženy Němcové na pražském Žofíně.
o autorovi: 1891-1962
Narodil se v Pavlovicích u Moravských Budějovic. Studoval AVU u prof. Myslbeka a zůstal jeho asistentem. Po válce na AVU sám vyučoval a později se zde stal rektorem. Bývá považován za zakladatele socialistického realismu v českém sochařství, styl spojený vždy ideologií s politickým obsahem.