Karel Liška

6835. Předjaří u cesty

popis: Olej na sololitu, 34x48 cm, signováno vpravo dole Liška 1959, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1914 (Ukrajina) - 1987 (Německo)
Od roku 1919 žil v Československu. Studoval soukromě u malíře F. Jelínka, pak profesuru kreslení na ČVUT v Praze a PedF UK tamtéž. Maloval zejména krajiny, zátiší a podobizny. Věnoval se ilustraci a navrhoval divadelní výpravy. Byl profesorem grafické školy v Praze.
Roku 1969 emigroval do Německa.

dražba ukončena: 25. 1. 2017 18:12:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 900 Kč