Olej na plátně, 45x55 cm. Signováno vpravo dole Velenovský. Rámováno.
Nejdelší strana: 62 cm
o autorovi: 1887 – 1967
Malíř, pedagog. Studoval architekturu na ČVUT v Praze a na AVU v Praze u V. Bukovace a F. Ženíška. Byl středoškolským profesorem v Písku. Zabýval se krajinomalbou, zobrazoval především Otavu, Zvíkov, Písek a jeho okolí. Vystavoval se Sdružením jihočeských výtvarníků, jehož byl členem.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.