Josef Velenovský - Letní řeka v údolí

Olej na plátně, 45x55 cm. Signováno vpravo dole Velenovský. Rámováno.

Nejdelší strana: 62 cm

o autorovi: 1887 – 1967
Malíř, pedagog. Studoval architekturu na ČVUT v Praze a na AVU v Praze u V. Bukovace a F. Ženíška. Byl středoškolským profesorem v Písku. Zabýval se krajinomalbou, zobrazoval především Otavu, Zvíkov, Písek a jeho okolí. Vystavoval se Sdružením jihočeských výtvarníků, jehož byl členem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.

118830. Letní řeka v údolí
Dražba ukončena:30.06.2024 21:22:02
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč