Josef Velenovský - Cesta zimní krajinou

Olej na kartonu, 33x40 cm. Signováno vpravo dole Velenovský. Rámováno.

Nejdelší strana: 51 cm

o autorovi: 1887 – 1967
Malíř, pedagog. Studoval architekturu na ČVUT v Praze a na AVU v Praze u V. Bukovace a F. Ženíška. Byl středoškolským profesorem v Písku. Zabýval se krajinomalbou, zobrazoval především Otavu, Zvíkov, Písek a jeho okolí. Vystavoval se Sdružením jihočeských výtvarníků, jehož byl členem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.

112492. Cesta zimní krajinou
Dražba ukončena:03.03.2024 21:25:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 300 Kč