Nejdelší strana: 25 cm
Olej na plátně fixovaném na kartonu, 17x25 cm. Signováno vpravo dole Rektor. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1877 – 1953
Malíř, sochař. Studoval na AVU v sochařském ateliéru J. V. Myslbeka, akademii však dokončil jako student malířství u V. Hynaise a H. Schwaigera. V Praze si zřídil sochařský a dekoratérský ateliér. Často zajížděl malovat do rodných východních Čech, také do Krkonoš a Orlických hor.