Josef Jíra - Lokál

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Suchá jehla, 32x35 cm, signováno vpravo dole Josef Jíra 1978, paspartováno, zaskleno.

Pozn.: Papír poškozen.

 

o autorovi: 1929 - 2005
Narodil se v Turnově. Studoval nejprve na odborné šperkařské škole v Turnově, poté na pražské AVU u profesorů Holého, Nejedlého, Rady. Věnoval se malbě, propagační grafice a ilustracím, od roku 1954 už pouze volné tvorbě. Koncem padesátých a v šedesátých letech procestoval mnoho zemí a seznamoval se se současným světovým uměním. Největší vliv na jeho tvorbu měl expresionismus. Jindřich Chalupecký o něm napsal, že si vytvořil "vlastní verzi expresionismu". Bohatá výstavní historie - samostatně od roku 1957 doma i v zahraničí, hojná účast i na kolektivních výstavách. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha, MG Brno, AJG Hluboká nad Vltavou, Galerie hlavního města Bratislavy, GVU Ostrava, OG Olomouc, GU Karlovy Vary. Vybudoval v Malé Skále v Boučkově roubeném statku galerii výtvarného umění 20. století (sochy, obrazy a grafika více něž 80ti našich výtvarných umělců).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 950 000 Kč

vydraženo
8362. Lokál
Dražba ukončena:23.02.2017 21:00:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč 23.02.2017 20:55:39 2360
5 000 Kč limit (23.02.2017 20:55:33) 457
5 000 Kč 23.02.2017 20:55:34 2360
4 900 Kč limit (23.02.2017 20:55:28) 457
4 800 Kč 23.02.2017 20:55:29 2360
4 700 Kč limit (23.02.2017 20:55:14) 457
4 600 Kč 23.02.2017 20:55:15 2360
4 500 Kč limit (23.02.2017 20:55:05) 457
4 400 Kč 23.02.2017 20:55:06 2360
4 300 Kč limit (23.02.2017 20:54:31) 457
4 200 Kč 23.02.2017 20:54:32 2360
4 100 Kč limit (23.02.2017 20:54:27) 457
4 000 Kč 23.02.2017 20:54:28 2360
3 900 Kč limit (23.02.2017 20:51:39) 457
3 800 Kč 23.02.2017 20:03:59 2360
3 700 Kč 23.02.2017 19:57:39 775
3 600 Kč 23.02.2017 18:31:48 2360
3 500 Kč limit (23.02.2017 18:31:42) 775
3 500 Kč 23.02.2017 18:31:43 2360
3 400 Kč limit (23.02.2017 18:13:28) 775
3 300 Kč 23.02.2017 17:12:46 2360
3 200 Kč limit (23.02.2017 17:12:40) 235
3 200 Kč 23.02.2017 17:12:41 2360
3 100 Kč limit (23.02.2017 17:12:35) 235
3 000 Kč 23.02.2017 17:12:36 2360
2 900 Kč limit (21.02.2017 16:27:53) 235
2 800 Kč limit (21.02.2017 16:27:52) 1003
2 300 Kč limit (19.02.2017 17:12:13) 1003
2 200 Kč 19.02.2017 17:12:14 2360
2 100 Kč limit (12.02.2017 1:16:44) 1003
2 000 Kč limit (12.02.2017 1:16:03) 488
2 000 Kč limit (12.02.2017 1:16:04) 1003
1 300 Kč limit (11.02.2017 18:12:17) 488
1 200 Kč 09.02.2017 22:20:38 51
1 100 Kč 08.02.2017 15:53:37 2408
1 000 Kč 07.02.2017 16:28:18 2272
900 Kč 07.02.2017 13:35:52 488
800 Kč 07.02.2017 11:46:42 2272