Jan, rytíř Skramlík - Znalec vína

Olej na kartonu, 55x45 cm, rám, signováno vlevo dole.

Pozn.: Rám mírně poškozen, malba odborně vyčištěna.

1860 Praha, 1936 Praha
Akademie v Praze(1876-1878), mnichovská Akademie(osm let, prof. Lindenschmidt). Při pobytu v Paříži se seznámil s Brožíkem a když Brožík přijal profesuru v Praze, vrátil se s ním jako jeho žák a po léta v jeho atelieru maloval. Po jedenapůlletém pobytu v Itálii začal tvořit podobizny, náboženské výjevy a historické náměty zasazené do 16. a 17. století. Těmi se stal Skramlík populární.

1123. Znalec vína
Dražba ukončena:02.06.2014 19:56:59
Vyvolávací cena:12 000 Kč
vydraženo za:32 000 Kč