František Tavík Šimon - Katedrála svatého Víta

Olej na plátně, 60x73 cm, signováno vpravo dole T. F. Šimon, rám, zaskleno.

1877, Železnice u Jičína - 1942, Praha
Žák AVU (1894-1900, prof. Pirner). Malíř, grafik – dřevorytec, mistr leptu a mezzotinty. Studijní cesty za přírodou do Bosny, Dalmácie a Černé Hory. Dále procestoval např.:Francii, USA, Belgii, severní Afriku. Založil a předsedal SČUG Hollar. Věnoval se zejméa malbě významných metropolí (Praha, New York, Paříž). Díla byla značně ovlivněna francouzskými impresionisty a japonskými grafickými technikami. Velké množství samostatných i kolektivních výstav.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Vytvořeno kolem roku 1935.

František Tavík Šimon
4209. Katedrála svatého Víta
Dražba ukončena:31.03.2016 20:40:18
Vyvolávací cena:3 500 Kč
vydraženo za:27 000 Kč