František Říha - Podzim na Otavě

Olej na sololitu, 30x68 cm. Signováno vpravo dole František Říha. Rámováno.

Nejdelší strana: 89 cm

o autorovi: 1910 – 1986
Malíř, pedagog. Studoval na katedře architektury ČVUT v Praze, později na PedF UK v Praze u profesorů Boudy, Lidického a Salcmana. Působil jako středoškolský profesor. Věnoval se malbě, výtvarně poetizoval moderní město a civilizaci, významnou část své práce věnoval dětské ilustraci. Vystavoval se skupinou Radar.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.

83807. Podzim na Otavě
Dražba ukončena:28.09.2022 22:06:22
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč