František Říha - Moře v Jugoslávii (Poreč)

Olej na plátně fixovaném na sololitu, 30x67 cm. Signováno vlevo dole František Říha. Rámováno.

Nejdelší strana: 72 cm

o autorovi: 1910 – 1986
Malíř, pedagog. Studoval na katedře architektury ČVUT v Praze, později na PedF UK v Praze u profesorů Boudy, Lidického a Salcmana. Působil jako středoškolský profesor. Věnoval se malbě, výtvarně poetizoval moderní město a civilizaci, významnou část své práce věnoval dětské ilustraci. Vystavoval se skupinou Radar.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.

117500. Moře v Jugoslávii (Poreč)
Dražba ukončena:27.06.2024 21:21:26
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč