Boža Dvořák - Zima

Olej na kartonu, 34x50 cm, signováno vpravo dole B. Dvořák, rám, zaskleno.

1864, Valy u Přelouče
Absolvent české techniky v Praze. Poté studia na AVU ve Vídni (1891-1898; prof. Hassenaur, Lichtenfels a Hubr). Architekt, malíř a restaurátor. Restauroval radnici v Poličce i kostel sv. Michala v Chrudimi a mnoho další staveb. V Pardubicích vystavěl řadu domů a vil. Malbě se věnoval především v letech 1900-1915. Nejčastěji tvořil technikou akvarelu. Známé jsou jeho podobizny šlechticů na koni.

Pozn.: Rám poškozen.

4457. Zima
Dražba ukončena:30.03.2016 18:56:18
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:2 200 Kč