Augustin Mervart - Letní krajina

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, signováno a datováno 1914 vpravo dole, 100 x 110 cm, s rámem 133 x 143 cm, mimořádná galerijní nabídka naprosto bezkonkurenční!

Augustin Mervart

Narodil se 30. 12. 1889 v Krásné nad Bečvou na Moravě a zemřel v roce 1968.

Malíř krajin v Přerově. Valašsko, Přerovsko, Lipnicko, ale i Itálie byly hlavními prameny jeho motivů. Měl sochařskou průpravu a pracoval i jako figuralista, ale láska k přírodě ho přivedla ke krajinářství. Studoval sochařství u profesora F. Hrachovce, A. Balána. Základy malířství získal u B. Jaroňka, žil a tvořil v Přerově. Byl členem SVU Mánes a od roku 1910 se účastnil všech členských výstav. Zúčastnil se více než 30 výstav u nás i ve světě, Kodaň, New York, atd. Je zastoupen v mnoha galeriích, včetně galerie Národní, jeden z nejlepších moravských malířů.

Původní blindrám byl napadený červotočem, proto byl nahrazen novým.

o autorovi: 1889 - 1968

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč

107654. Letní krajina
Dražba ukončena:20.12.2023 23:34:31
Vyvolávací cena:140 000 Kč
vydraženo za:160 000 Kč