Antonín Slavíček - Žena v krajině

Olej na kartonu, 31x35 cm. Signováno vlevo dole A. Slavíček. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 46 cm

Antonín Slavíček, žák krajinářské školy Julia Mařáka na pražské Akademii, je nejvýznamnějším představitelem české krajinomalby přelomu 19. a 20 století. Dominantu výjevu tvoří svah, který překlenuje obrazový prostor a dovoluje vyniknout volnosti malířského podání. Dílo se vyznačuje expresivním malířským rukopisem, kdy autor pomocí spontánních tahů nanáší barvu na podložku. Uvolněná barevnost harmonicky pojednává zemité tóny a zelenou barvu, kontrastem vystupují chladné tóny oblohy s kupícími se mraky, které uzavírají kompozici. Výjev doplňuje detail figurální stafáže, kterou autor umístil uprostřed obrazové plochy. Bezprostřednost přírody a malířská modelace činí toto dílo razantní ukázkou tvorby Antonína Slavíčka, která dlouhodobě patří k žádoucím akvizicím pro sbírku domácí krajinářské školy.

o autorovi: Narodil se 16. 5. 1870 v Praze a zemřel 1. 2. 1910 v Praze

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 000 Kč

posouzeno znalcem
115866. Žena v krajině
Zbývá:2 dnů, 0 hodin
Konec dražby:22.05.2024 20:18:00
Minimální příhoz:10 000 Kč
Aktuální cena:150 000 Kč